Dziś Nieszpory Niedzielne z Pielgrzymami Parafii Koźle, którzy wracają z Góry św. Anny z obchodów kalwaryjskich.
Jutro Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
Na pamiątkę podania głoszącego, że Apostołowie zamiast ciała Maryi znaleźli kwiaty, poświęca się kwiaty, zioła i kłosy zbóż.
Wierzymy, że zioła poświęcone w tym dniu za pośrednictwem Maryi otrzymują moc leczniczą i chronią od chorób i zarazy.
Po Mszach św. nastąpi błogosławieństwo ziół i kwiatów.
Kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny w Opolu.
Wieczorem o godz. 18.00 zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie.
W środę przypada Uroczystość św. Jacka, Głównego Patrona Metropolii Górnośląskiej.
Dziękujemy za posprzątanie i utrzymanie porządku placu kościelnego.
W tym tygodniu do sprzątania prosimy mieszkańców z ul. Góry św. Anny 135-150 (numery parzyste i nieparzyste).
Dziękujemy za posprzątanie kościoła filialnego, ofiary na kwiaty i utrzymanie porządku placu kościelnego.
Pobierz jako PDF